“Vassa Železnova” on ühe perekonna lugu, mis leiab aset 19. saj. lõpus, Volga äärses linnakeses. See on lugu ühe perekonna vaimsest enesehävitamisest, kus igaüks hävitab ennast omal viisil. Perekonnapea Vassa Železnova on võimas, halastamatu, hell, raudne – naine, kes oma vaadete pärast ka mõrva ees tagasi ei kohku. Põhimõte – raha eest saab kõike on raudse leedi trump. Ärimaailma suurkujuna valitseb ja võimutseb ta kõigi ja kõige üle, kuid see illusioon on kerge purunema.

Tegemist on näidendiga, kus eredalt on kujutatud tolle aegset vene perekonda, kohalikke tüüpe ja erilist eluviisi – pidulist, patust, arutut. Ootamatult aktuaalselt puudutab see praegust ühiskonda, kus materiaalsete väärtuste ülehindamine viib perekondade lagunemiseni.

“Vassa Železnova” on tõeliselt huvitav näidend, kus kõigil osatäitjatel on mida mängida ja publikul avaneb võimalus langetada otsus, milliseid väärtusi elus hinnata.

Lavastaja on Eili Neuhaus
Kunstnik on Reili Evart
Osades Ülle Lichtfeldt (Rakvere Teater), Terje Pennie, Marin Mägi (Rakvere Teater), Natali Lohk (Rakvere Teater), Saara Kadak, Meelis Rämmeld (Ugala teater), Hannes Prikk, Jõhvi teater “Tuuleveski” ja harrastus näitlejad

Esietendus Kukruse mõisa karjakastellis 2013