Ekspositsioon

AVATUD AASTARINGSELT

Külalislahkes mõisas ootab huvilisi põnev ekspositsioon, mis jutustab kunagisest mõisa omanikust ja põlevkivi esmakasutajast Robert von Tollist ja tema kuulsast vennapojast – polaaruurijast Eduard von Tollist (1858–1902), kes jäi kadunuks otsides salapärast Sannikovi maad. Just tema mälestuseks on nimetatud Kukruse mõis Polaarmõisaks.

Ootame Teid

Talveaeg 15.09 – 30.04
Reede – pühapäev: 11.00 – 16.00
Esmaspäev – neljapäev avatud tellimisel

Suveaeg 01.05 – 31.08
Kolmapäev – pühapäev: 10.00 – 17.00
Esmaspäev, teisipäev suletud.

Ajarännak minevikku

Ekskursioon koos giidiga, mille käigus proovitakse selga vanaaegseid kostüüme, kirjutatakse tušši ja sulega kiri, mis vormistatakse ürikuks ning pitseeritakse tõelise pitseriga.

Detailid

Fotojaht Kukruse mõisapargis

Lapsed jagatakse meeskondadesse ja neile antakse kätte pildid, mis tehtud meie mõisa pargis erinevatel aastaaegadel. Meeskonna ülesanne on need üles leida, teha neist uus pilt nii, et kogu meeskond peal oleks. Mida lahedamalt, seda ägedam.

Detailid

Jääkarule külla

Seiklusrada „Jääkarule külla“ on mänguline tubane rada lastele mille läbides saavad lapsed teada, kus elab jääkaru, missugune on Arktika kliima, loodus, kes seal elavad ja palju muud.

Detailid

Otsi koodi

Võta välja oma nutitelefon ja otsi üles mõisa peidetud QR koodid küsimuste ja vastustega ning lahenda antud ülesanded.

Detailid

Sallist lipsuni

Lipsud ei ole sugugi enam härrasmeeste pärusmaa. Üha sagedamini kasutavad nii mehed kui naised lipsu vabaaja rõivastusega. Õpetame milliseid sõlmi läbi ajaloo on tehtud ja kuidas maha saada õige ja korraliku sõlmega.

Detailid

Nukuteatrikool

Kukruse on teatrimõis ja laste lemmikteater on nukuteater. Sellepärast on just see õige koht, kus uurida, kust nukuteater on alguse saanud, milline teatrinukk on kõige vanem ja millised nukutüübid üldse olemas on.

Detailid

Paketid

Koostööpartnerite abiga pakume fotosessioon põhjapoolusel, seiklust Kaevanduspargi maa-alustes käikudes, käsitöö elamusi Avinurme Puiduaidas ja loomulikult lõõgastavat majutuspaketti sauna- ja basseinialaga.

Detailid